RØDVIN, HVIDVIN OG ROSÉVIN

Vi har et bredt udvalg af kvalitets rød-, hvid- og rosévine​ til at fuldende Deres italienske oplevelse.

Da Claudio - google
0
4.5/5

686 anmeldelser

Da Claudio Facebook
0
4.7/5

229 anmeldelser

Trustpilot Da Claudio
0
4.4/5

40 anmeldelser

Tripadvisor logo
0
4.5/5

310 anmeldelser

Et glas 62,-
0,375 139,-
0,750 239,-

RegioneAziendaNomeAnnoPrezzo
VenetoCà FurlanProsecco
299,-

RegioneAziendaNomeAnnoPrezzo
PiemonteRuggeriLanghe Bianco 2018299,-
Friuli- veneziaVie Di RomansChardonnay2018599,-
Friuli-venezia ErmacorPinot Grigio 2019299,-
LombardiaCà De FratiLugana2018369,-
VenetoBiscardoOrpasso Chardonnay2019344
MarcheGarofoliVerdicchio2018269,-
CampaniaSvelatoFalanghina2019269,-
SiciliaTerre NereEtna Bianco 2019399,-

RegioneAziendaNomeAnnoPrezzo
LombardiaCá dei FratiRosa dei Frati2019305,-
SiciliaRosé MorganteNero D’Avola2019289,-

RegioneAziendaNomeAnnoPrezzo
VenetoZeniRecioto2017399,-
VenetoZeni Et glasRecioto201769,-
SiciliaBaglio GibellinaPassimiento2018409,-
SiciliaBaglio Gibellina glas Passimiento201879,-

RegioneAziendaNomeAnnoPrezzo
PiemonteRugger CorsiniBarbera da’alba2019309,-
PiemonteAlbino RoccaBarbaresco2018499,-
PiemonteRavelloBarolo2017659,-
LombardiaCà dei FratiRonchedone2018479,-
LombardiaCà dei FratiAmarone P. Dal Cero20151619,-
VenetoBrigaldaraRipasso superiore2019379,-
VenetoSestinoBardolino2018329,-
VenetoBrigaldaraValpolicella Sp2019329,-
VenetoS. AntonioAmarone2017619,-
VenetoBrigaldaraAmarone2016715,-
ToscanaBibbianoChianti Cl.2016319,-
ToscanaMocaliR. Montalcino2018389,-
ToscanaMocaliBrunello di M.2016699,-
PugliaCarlo saniPrimitivo Riserva2018379,-
PugliaCarlo saniPrimitivo2020309,-
SiciliaBaglio GibellinaPassimento2020295,-
SiciliaTerre nereEtna Rosso ØKO2019415,-
SiciliaCellaroDue Lune Nero2019419,-
SardegnaSantadiCannonau2017349,-
SardegnaSantadiRocca Rubia2018489,-
SardegnaSantadiTerre brune2016719,-

Facebook

★★★★★

Et besøg værd

Jeg holdte min fødselsdagsfest med 7 gæster. De og jeg nød deres 3 retters menu og aftenen, samt behagelig betjeningen Så absolut et besøg mere værd.
Pompaya
via Facebook

★★★★★

Kan klart anbefales

Pizzaen og desserten var virkelig god, anti pasti misti var fantastisk, den bedste vi nogensinde har fået, selv når vi sammenligner med dem vi har fået i Italien. Kan klart anbefale et besøg på Da Claudio.
Claus
via Facebook

★★★★★

Vi kommer helt sikkert tilbage

Super lækker autentisk mad, charmeret serveret i hyggelige omgivelser. Meget rimelige priser, også på de fine vine. Vi kommer helt sikkert tilbage.
Jesper
via Facebook
Google

★★★★★

5 Stjerner herfra

Fantastisk Mojito, den bedste jeg har fået i DK i mange år. God Vitello Tonnato og super kalvemørbrad, der smeltede på tungen. Læg her til god og høflig betjening, så 5 ⭐ her fra.
Ajay
via Google

★★★★★

Helt fantastisk og velsmagende

Helt fantastisk og velsmagende mad i hyggelige omgivelser og med god og meget opmærksom betjening.
Pia
via Google

★★★★★

Kan varmt anbefales

Tør snart ikke at kommer derind mere, da jeg har meget svært ved at forlade stedet. Altid god mad og sjov og venlig betjening. Hyggelig lokaler og en god atmosfære. Kan kun varmt anbefale stedet.
Kim
via Google
Trustpilot

★★★★★

Lækker italiensk buffet

Jeg valgte Da Claudios 11-retters buffet ud-af-huset til min 50 års fødselsdag. Utrolig lækker mad, meget at vælge imellem, rigelige mængder – alt var lækre og friske råvarer, velsmagende og indbydende. Mere end levede op til mine forventninger. Da Claudio’s buffet kan bestemt anbefales ⭐⭐⭐⭐⭐
Trustpilot Da Claudio
Bendina
via Trustpilot

★★★★★

Det bedste af Italien

Det bedste af Italien, varieret menukort med fleksibilitet i ønsker og tjener konstant opmærksom på kunden.
Stor ros.
Trustpilot Da Claudio
Hans
via Trustpilot

★★★★★

Fantastisk

Fik en fantastisk 4-retters menu til en meget rimelig pris, med hjemmelavet pasta, der smagte himmelsk, et utroligt lækkert stykke mørt kød og chokoladekage med is, der var prikken over i’et! Vi fik anbefalet en meget lækker flaske vin til, også til helt rimelig pris. Og betjeningen var fantastisk – engageret og venlig, samtidig med at der på ingen måde blev skyndt på os. Dejlig aften i hyggelige omgivelser <3
Trustpilot Da Claudio
Lisa
via Trustpilot
Tripadvisor

★★★★★

Super oplevelse

Dejligt sted med super betjening, venligt, imødekommende og smilende Vi fik 3 forskellige retter, og alle var super tilfredse. Dejligt med veltilberedt italiensk mad. Prisniveauet var meget rimeligt.
Tripadvisor logo
Jan
via Tripadvisor

★★★★★

God italiensk restaurant i Frederiksberg

Vi var tre personer til middag. Maden var rigtigt god og serveret med smil. Bordet skal bestilles i forvejen. Priserne et fornuftige. God italiensk restaurant i Frederiksberg.
Tripadvisor logo
Gregory
via Tripadvisor

★★★★

Autentisk Italiensk DNA

Autentisk Italiensk DNA – Ægte italiensk familiedrevet – God mad til fine priser… En god oplevelse – Man får følelsen af at træde tilbage ind i 80’erne på den hyggelige måde….
Tripadvisor logo
Jesper Buch
via Tripadvisor